Рік Японії
2017 рік за ініціативою Президента України оголошено роком Японії в Україні. Не викликає сумніву, що це - ще один крок на шляху до співдружності двох країн, а зближення українського та японського народів посприяє розвитку діалогу культур, таких своєрідних і цікавих. У рамках проведення Року Японії в Україні в бібліотеці нашого НВК (бібліотекар Н. В. Король) оформлено постійнодіючу тематичну виставку художньої та документально - публіцистичної літератури, фотоматеріалів, присвячених японській історії, культурі, традиціям. Японія - країна без перебільшення унікальна. Японія – країна з дуже давніми й непорушними традиціями, які чітко дотримуються й досі. Сакура — відомий символ Японії та японської культури. Японці здавна шанують цю рослину. З часів Мейдзі зображення сакури містяться на головних уборах учнів і військових, як показник рангу. В наш час використовується на гербах поліції та сил самооборони Японії. Крім того, сакура — традиційний символ жіночої молодості та краси. Цвіт сакури дивує, приваблює, зачаровує. На уроці трудового навчання учні 6 класу за ініціативи вчителя трудового навчання Кобак Л. О. створили сакуру власноруч. Це дерево вийшло надзвичайно гарним. Усі гості нашої школи мають змогу у цьому переконатися, так як сакура знаходиться у фоє НВК.
Привертають до себе увагу тематичні куточки - виставки «Країна сходу сонця» у навчальних кабінетах Дубов'язівського НВК, які створили вчителі разом з учнями.
На виставці представлені статті, які розкривають традиції, економічний та технічний розвиток Японії та твори великих майстрів японської художньої літератури, а також вироби учнів з орігамі.
з метою реалізації плану проведення заходів "2017- рік Японії в Україні" учні 6 класу підготували та презентували свої слайд - шоу про Японію, звичаї, традиції.
Мистецтво орігамі з’явилося в нашій ері у першій половині тисячоліття в Японії. Назви цього мистецтва походить від двох японських слів: ori — складати і kami — папір. Сьогодні ж мистецтво орігамі переживає друге народження. Привертає дане мистецтво своєю оригінальністю і простотою. Адже для того, щоб займатися таким мистецтвом нічого не потрібно крім рук і паперу.
Цуру - у перекладі з японського це слово означає журавель. У двох найбільш древніх присвячених орігамі японських книгах показано, як з базової форми птаха скласти фігурку, що віддалено нагадує своєю витягнутою шиєю і довгим хвостом журавля. Ця птиця в Китаї і Японії вважається символом успіху і довголіття. Не дивно тому, що такі паперові фігурки японці складають у вигляді прикрас і дарунків вже впродовж сотень років. У виданій в 1797 р. книзі Сембадзуру оріката приводяться десятки конструкцій журавлів, сполучених разом в гірлянди. З тих пір до класичних моделей цуру додалася безліч оригінальних винаходів з використанням цієї фігурки. Старовинна легенда стверджує, що якщо скласти тисячу паперових журавлів, то виконається загадане бажання. Після другої світової війни вона стала широко відома за межами Японії в результаті трагедії, що сталася з японською дівчинкою Садако Сасаки,яка складала такі фігурки в лікарні, куди вона попала з важким захворюванням. Вражені історією цієї дівчинки учні 4 класу вирішили спробувати виготовити журавлика самостійно і в них це вийшло. Діти прикрасили класну кімниту птахами.
Нескладні прийоми складання й безмежна фантазія здатні створити за допомогою оригамі цілий світ, повний радості та доброти і не схожий ні на жоден інший. Оригамі – це чудовий подарунок, прикраса для дому чи таємне послання другу. Усе, що ви захочете. Так що беріть аркуш паперу і творіть свої власні, несхожі на інші, квіти, іграшки та різні фігурки!