Щорічна міжнародна компанія "16 днів проти насильства"
У закладі Дубов'язівського ліцею стартувала акція "16 днів проти насильства", яка триватиме з 25 листопада до 10 грудня. Отже заплановано ряд заходів, щоб привернути увагу суспільства до проблеми насильства у всіх його проявах
Щороку 25 листопада міжнародна спільнота відзначає Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками (International Day for the Elimination of Violence Against Women). Це свято є відголоском тих труднощів, які зазнають жінки за своє життя – побиття, катування, сексуальне насильство та моральний тиск з боку своїх партнерів. Мета цієї дати – продемонструвати важливість проблем, з якими щоденно в світі стикаються тисячі жінок, показати нагальність їх розв’язання та запропонувати шляхи виходу з ситуації, що склалася.
Із 2019 року домашнє насильство розглядається як кримінальний злочин. Це означає, що для покарання кривдника не треба чекати, поки він завдасть тяжких тілесних ушкоджень чи позбавить життя. За приниження, образи та шантаж винуватець злочину може бути заарештований.
Та попри це, ситуація залишається складною – жінки і далі продовжують потерпати від важких наслідків насильства, оскільки замовчують про злочини чоловіків-тиранів. Так, щороку від побоїв та зґвалтувань в Україні страждає понад 1 мільйон жінок.
Щорічно в результаті домашньої агресії, що проявляються з боку родичів чоловіків та статевих партнерів, гине близько 600 жінок.
Насильство над жінками – це порушення прав людини. Спираючись на досвід своїх матерів та бабусь, де жінка мала терпіти все, багато жінок не бажають виносити фізичне насильство над собою, а також моральне та сексуальне приниження на розсуд спільноти.
Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками покликаний докорінно змінити цю ситуацію.
Кожна представниця прекрасної статі має усвідомлювати свою цінність, відверто розповідати про проблеми та, у разі необхідності, звертатися за допомогою, а органи влади підтримати постраждалих, надавши тимчасовий притулок, фінансову підтримку, а також покаравши кривдника.
Не байдужими до цієї проблеми мають бути й оточуючі, які замість докору та засудження можуть надати моральну підтримку постраждалій жінці.
Часто вважають, що домашнє насильство — це лише про побої. Насправді ж воно включає десятки форм небезпечної поведінки. Усі її різновиди мають спільні ознаки: відсутність поваги до іншої особи, прагнення влади та контролю над нею, керування її рішеннями та діями.