Тиждень психологічної служби. Робота практичного психолога Коритченко Л. Г.
З 23 по 27 квітня у Дубовязівському НВК був проведений тиждень психологічної служби. В рамках цього тижня практичним психологом Коритченко Л.Г. були проведені заняття з учасниками освітнього процесу.
Ознайомитись з професією екскурсовода, а також перевірити власні вміння та активізувати знання, які необхідні для здобуття даної професії, спробували учні 3 класу на розвивальному занятті «Екскурсовод», яке проводилось в рамках профорієнтаційної роботи, 23.04.2018 року.
П’ятикласникам запам’яталась цікава гра «Творчий світлофор», мета якої розвиток: творчого мислення, уяви. У ході гри діти об’єднались у три команди, кожна з яких робила хід за допомогою двох кубиків, які визначали завдання творчого характеру: логічні задачі, вправи-небелиці, вправи «Розшифруй», «Склади казку», проспівай алфавіт, зроби з товаришем літачок… За правильне виконання завдань команди отримали фішки. За їх кількістю був визначений переможець.
Будь-яка людина в своєму житті виконує ряд ролей. Вчитель не виключення. Так в школі – це класний керівник, вчитель-предметник, організатор, вихователь…, а вдома – надійний товариш, мама, батько, син, донька, бабуся… Задоволення своїм сімейним станом сприяє гармонійному розвитку, окриляє людину, створює умови для професійного росту. Тому діагностична техніка «Живий дім» (автор Н.Кедрова) проведена практичним психологом з вчителями була спрямована на усвідомлення впливу рідних людей на особистість кожного, аналіз реальних відносин з близькими; виявлення конфліктних моментів в сім'ї.
«Карта мети» - так звучить тема арт-заняття з учнями 11 класу, проведена практичним психологом. Чому одні цілі, які ми ставимо перед собою, ми реалізуємо, а на шляху до інших зупиняємось? Чому не всі люди стають успішними в житті? Чому не кожен досягає своєї мети? Відшукати та побачити слабкі місця у власному алгоритмі руху до своєї мети - основна задача арт-терапевтичного заняття «Карта мети». Кожен учень 11 класу, пройшовши шлях по створеній особистісній карті, відмітив для себе особливі індивідуальні для кожного моменти, які заважають або сповільнюють рух до мети. Учні також були ознайомлені з алгоритмом «Кроки до мети».
Внутрішній світ кожної людини багатогранний. В ньому живуть думки та мрії, настрої та прагнення, мешкають також у цьому світі емоції та почуття, які відіграють велику роль у житті кожної людини: це ніби лакмусовий папірець, це реакція на ситуацію в якій опиняється людина. Саме почуття дають нам зрозуміти наскільки важливі для нас ті події, що відбуваються навколо.
В рамках проведення тижня психологічної служби учні 4 класу на занятті «Емоційна відгадайка» з психологом вчились усвідомлювати і розрізняти відтінки почуттів та емоцій. За допомогою арт-техніки «Скульптура стану» (автор Н.Сакович) пропрацювали з негативними емоціями, які нерідко виникають в процесі шкільного життя.
Учні 8 класу спробували себе у ролі казкарів (техніка А.Брусенко-Кузнєцов). Заняття було незвичне і цікаве тим, що кожен учасник групи ( а їх було дві) вносив в зміст казки свою думку, своє бачення реальності. Казки вийшли напрочуд чудові, а саме заняття сприяло розвитку креативності учнів, творчої уваги, рефлексії, підвищенню їх самооцінки, можливість проявитись кожному, визначенню основних цінностей і способів дій учнів.
Підлітковий вік перенасичений проблемами особистісного характеру, а тому заняття з психологом з використанням арт-терапевтичної техніки «Нейрографіка» покликане було допомогти учням 7 класу розібратися з внутрішніми конфліктами, певними бар’єрами, негативними емоціями, що перешкоджають відчувати себе комфортно у взаємодії з оточенням та самим собою.